aktualności

      O K U L A R Y -  P O R A D N I K  

Porad udziela A. Wróblewski - Optometrysta, Mistrz Optyki

Zanim kupisz okulary sprawdź:


Największa firma soczewek okularowych Esssilor stowrzyła nową powłokę antyrefleksyjną, która charakteryzuje się bardzo wysoką ptrzejrzystością i bardzo wysokim niwelowaniem odblasków padających na soczewkę z każej strony.

Nowa powłoka o nazwie Crizal SAPPHIRE dostępna jest od kwietnia 2018r.

Wiecej informacji na: http://www.crizal.pl/poznaj-produkty-crizal/crizal-sapphire-uv/

Prawdziwy HIT! Prawdziwe czary! Fotochromy z efektem lustrzanki! W pomieszczeniach mają delikatny, opalizujący blask, a na zewnątrz stają się ciemne z efektem błyszczącego lustra. To dzięki powłoce Flash to Mirror na soczewkach Transitions XTRActive®

Koniec z nudnymi kolorami szarym i brązowym fotochromu po zaciemnieniu się. Teraz można mieć również szałowy i intrygujący kolor zielony, niebieski, fioletowy.
Dostępne są już szkła specjalnie zaprojektowane do jazdy samochodem.

Soczewki te zapewniają znaczną redukcje odblasków od świateł
samochodów jadących z naprzeciwka, szerokie pola widzenia ułatwiają przenoszenie wzroku pomiędzy jezdnią, nawigacją oraz lusterkami wstecznym i bocznymi a dzięki wysokiemu kontrastowi widzenia gwarantują lepsze widzenie w nocy lub w trudnych warunkach pogodowych. To wspaniała dodatkowa funkcja bezpieczeństwa w prowadzeniu samochodu dając wyższy komfortu w codziennym użytkowaniu.


Po dalsze informacje, a zwłaszcza prezentacje skuteczności dzialania tej powłoki odsyłam na strony, gdzie jest to ładnie pokazane:                              -https://www.zeiss.pl/vision-care/pl_pl/zeiss-products/soczewki-drivesafe.html -http://eyedrive.plLustrzanki powróciły na dobre! Tego lata w dalszym ciągu najbardziej „trendy” będzie powłoka lustrzana w okularach przeciwsłonecznych. Są idealnym sposobem, by zabłysnąć wśród tłumu. Stanowią super sposób, by nadać Twojej kreacji kontrast i awangardowy wygląd, zwłaszcza, że są one dostepne w kilku efektownych kolorach, m.in. srebrnym, złotym, niebieskim. Można je posiąść oczywiście z potrzebną mocą okularową w naszym Zakładzie Optycznym.
Dla osób intetnsywnie korzystających z urządzeń wyposażonych w ekrany (komputery, tablety, smartfony) dostepne są specjalistyczne soczewki, które chronią oczy przez szkodliwymi i uciążliwymi falami niebieskimi, które emitują wszystkie monitory. Szkła te dodatkowo wspierają wysiłek akomodacyjny oka redukcjąc zmęczenie oczu podczas długotrwałego wpatrywania się na drobne znaki wyświetlane na urządzeniach cyfrowych z bardzo bliskiej odległość. Soczewki te stanowią połączenie specjalnej powłoki antyrefleksyjnej blokującej dodatkowo promienie niebiesko-filotetowe oraz soczewek relaksacyjnych. Oczywiście u nas dostępne.

Obecna moda wymaga kreatywności. Bo chcąc być modnym trzeba się wyróżnić z tłumu poprzez swój wyjątkowy ubiór. Należy innych zaskoczyć swoją oryginalnością, pomysłowością w doborze elementów ubioru. Okulary, jako obecny nieodzowny element stroju stanowi duży popis możliwości w kreowaniu naszego wizerunku. Jedno jest pewne. Na pewno nie mogą być nudne. Można wybierać w przeróżnych kształtach, stylach i kolorach zmieniając naszą osobowość.

Ile masz par butów, a ile okularów?

Średnio każdy z nas posiada kilka lub kilkanaście par butów. A ile mamy par okularów? Okulary to bardzo ważny element wizerunku, który podkreśla nasz styl oraz indywidualny charakter, spełniając przy tym swoją najważniejszą funkcję – poprawę jakości widzenia.

Warto mieć więcej, niż jedną parę okularów!Przypominamy, że od 2014r. Narodowy Fundusz Zdrowia podniosł kwotę dopłaty do okularów (w latach poprzednich było to od 8,40zł - 19,60zł ). Obecnie można uzyskać kwotę refundacji od 35zł do 100zł. Warunkiem jest recepta wystawiona przez placówkę mającą podpisana umowę z NFZ-em, podstęplowanie jej w placówce NFZ oraz udanie do do optyka mającego podpisana umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Nasz Zakład Optyczny taką umowę oczywiście posiada i zaprasza do uzyskania refundacji, którą uwzględnimy.

 

Na rynku pojawiły się też soczewki z antybakteryjną ochroną oczu o nazwie Diament NanoAG. Polska firma soczewek okularowych Szajna stworzyła soczewki okularowe o własnościach atyrefleksyjnych wyposażonych w mikrowarstwę jonów srebra. Dzięki niej powierzchnia soczewek ma właściwości antybakteryjne, co wpływa na podwyższoną ochronę bardzo delikatnej i wrażliwej na wszelkie zanieczyszczenia okolicy oczu. Aseptyczna warstwa ochronna znajduje się po obu stronach soczewek. Jest nanoszona w specjalnej technologii, która powoduje, że jest zupełnie niewidoczna dla użytkownika, a jednak zachowuje swoje działanie. Więcej na https://szajna.pl/nowa-powloka-antyrefleksyjna-diament-nanoag/ Oczywiście są dostepne w naszej ofercie.

Wiosną 2020r. pojawiła się nowa, ósma generacja najlepszych i najszybszych soczewek samodopasowujących się do światła (tzw. fotochromy) TRANSITIONS-GEN8. Teraz zabarwiają się jeszcze o 30% szybciej, na zewnatrz są jeszcze ciemniejsze i do 3 minut szybciej się odbarwiają. Oprócz pełnej ochrony UV zapewniaja teraz też ochronę przed światłem niebieskofioletowym. Oczywiście mamy je w swojej ofercie. Więcej o tych soczewkach znajdziesz na: www.transitions.com

Wreszcie są! FOTOCHROMY z POLARYZACJĄ!!

Dla osób, które cenią sobie samo ściemniające się i rozjaśniające się soczewki oraz znają walory polaryzacji mamy świetną informację. Już są! Soczewki FOTOCHROMOWE, które barwią się rownież w samochodzie z POLARYZACJĄ!!  Od lutego 2021r. dostępne są zupełnie nowe soczewki Transitions XTRactive Polar. To innowacyjne rozwiązanie łączy w sobie fotochromowość o zakresie zabarwienia 10-89% z dynamicznym filtrem polaryzacyjnym. Zabarwianie soczewek aktywowane jest światłem widzialnym i promieniowaniem UV. Działanie dynamicznego filtra fotochromowego odczuwalne jest wraz z zabarwianiem się szkieł by przy maksymalnym zabarwieniu osiągnąć sprawność redukcji odblasków na poziomie 90% standardowej soczewki polaryzacyjnej. Szkła dostępne są na razie wyłącznie w kolorze szarym. Oczywiście są w naszej ofercie. Zapraszamy!