OPTYCY I OKULIŚCI OSTRZEGAJĄ !

Nigdy nie kupuj gotowych okularów!

Dlaczego? - PONIEWAŻ TRZEBA JE WYKONAĆ SPECJALNIE DLA CIEBIE uwzględniając odległość Twoich źrenic, odpowiednie dopasowanie okularów do Twojej głowy.

Popatrz na obrazek poniżej a przekonasz się ile parametrów musi być zachowanych przy wykonywaniu prawidłowych okularów

Natomiast okulary tzw. gotowe zakupione na np. bazarach, w marketach, czy nawet w aptekach nie uwzględniają tych prawideł, a ich szkła mają byle jaki rozstaw i są niewystarczająco przezroczyste oraz posiadają defekty.

Z tych względów noszenie okularów gotowych może powodować:

  1. powolne, stopniowe pogarszanie się wady wzroku;

  2. bóle głowy;

  3. bóle oczu (gałek ocznych);

  4. zawroty głowy;

  5. zeza ukrytego;

  6. rozdwojenie widzianego obrazu;

  7. mdłości,

  8. a nawet bóle brzucha.

Te gotowe okulary mogły zepsuć twój wzrok!

Należy wspomnieć, że popularne bardzo okulary przeciwsłoneczne kupowane w marketach czy z tzw. krat nie posiadają prawie wcale filtru na szkodliwe działanie promieni słonecznych UV. Bardzo często, choć przyczepiona do takich okularów metka "Anty UV" nie świadczy o tym, że w takich okularach naszym oczom nic nie grozi. Ten napis niestety nie gwarantuje ochrony oczu przed UV. Poza tym materiały, z których są wykonane te soczewki są z reguły tylko kolorowymi szkiełkami nie mającymi nic wspólnego z optyką. Dodatkowo ich przezroczystość jest licha. Osoby, które nosiły takie okulary nie raz nabawiały się zapalenia spojówek. Dodatkowo oprawy, w których osadzone są te szkiełka są tak marnej jakości, że psuja się już po kilku dniach używania. Takie okulary nawet trudno nazwać jednosezonówkami. Tylko zakup w salonach i punktach optycznych gwarantuje, że nie nabawimy się czerwonych oczu, i że posiądziemy zabezpieczenie oczu na kilka sezonów.

Wszystko to ma wpływ na ogólne kiepskie słabe samopoczucie. Często się zastanawiamy, dlaczego się tak źle czujemy, czemu wieczorem czujemy się bardzo zmęczeni. Tłumaczymy to sobie pogodą, skokami ciśnień, a prawdziwa przyczyna leży z pewnością w patrzeniu przez źle wykonane okulary.

okulary gotowe

O K U L A R Y - P O R A D N I K

Porad udziela A. Wróblewski - Optometrysta, Mistrz Optyki

Zanim kupisz okulary sprawdź: